Ortel českého národa

Tak sem si dala tu „práci“ a poslechla asi 40 písniček pána Ortela. Abych byla v malbě, když si ho teď každý přežvykuje v hubě a Bangovi se kvůli němu zapaluje koudel u zadku tak, že vystřelí ze sálu jak cikán ze sámošky.

Jako úplný hudební laik musim říct, že hudebně nic moc. Ve svých pivařských rockerských letech – tak před 12 lety – jsem ujížděla na lepších kouscích. Doteď jsem si říkala, že to ten Ortel ve fóglovi válí prostě proto, že lidi sou nasraný, a to tak, že hodně. Nechat (téměř) vyhrát v uhlazené komediantské šaškarádě někoho, koho se neomarxističtí komedianti s IQ vařené brambory snaží mediálně zničit, je prostě forma protestu. Protestu proti všemu tomu omezování a regulacím. Ale především proti všem fakticky nevzdělaným kašparům, kteří jen díky technologiím dnešní doby neživoří na hradních nádvořích, ale čumí na nás i v obýváku z čumbedny a z titulních stránek blitkovin, kde kážou lidem, jak jsme xenofobní národ a máme přijímat uprchlíky.

Ale pak jsem vstřebala ty Ortelovy texty.

Vo čem zpívá Ortel

Pobavila mě píseň Absurdistán: „..pozvu všechny do Prahy, ať to všechno vidí…jak válej se tam tataři…jak ňáký ženě na hlaváku teče z hlavy hnis. …co tam dělaj politici, to se nikdo nedoví, asi píšou lobbistům domácí úkoly. … psychopati na silnici, magoři a vrazi, dnes a denně potkávám je, naši páni drazí. Páni, co si ve vázankách ruce sobě mejete a na slušný lidi tak vokatě serete!“

Co je na tom nenávistného? No, přiznejme si, agresivita a nenávist tam je. Ten pán je trošičku naštvanej. Jenže, málo platné: ten text je pravdivý. Jestli tím Ortel někoho uráží, je to jen a jen jeho problém. Tak dál.

Píseň Gayparáda. Hned na začátku zpívá o tom, že jemu jako heterákovi žádná neziskovka prachy na proháňku Prahou nedá. „Pro mě za mě ať si zadky servou, ať už lesby nebo bukvice. Nepochopim, proč s takovou vervou, maj potřebu transparentně brázdit ulice.“ Směju se a podepsala bych se pod to. Potřeba veřejně tramtarárovat svoji sexuální orientaci je na psychiatrické vyšetření. Jestli tím Ortel někoho uráží, je to jen a jen jeho problém. Pokud vím, nikomu uřezáním pindíka nevyhrožuje.

Písně Mešita a Zůstaň mým domovem jsou jasně namířené proti islámu. Jak už vzdělaní, moudří lidé ví, každý správný muslim je vrah – zkrátka proto, že vrahem byl zvrhlík Mohamed a jeho život je pro každého muslima následováníhodným příkladem. Není problémem Ortela, že neomarxističtí polomozci nejsou schopni si přečíst základní texty islámu, Ústavu ČR a Listinu základních práv a svobod a historii muslimské výbojnosti. Páč pak by ti hysterici zjistili, že Ortel se v těchto dvou písních prostě jen staví za svoji vlast, a to z dost opodstatněných důvodů. Vždyť on i v jedné písničce zpívá o tom, že chce ve své vlasti klid a mír!!!

Určitě jsem neslyšela všechny jeho výplody, možná, že chce někde někoho našrotovat do špekáčku, ale to, co jsem slyšela, nemá s nacizmem nic společného.

Nacistické symboly vs. svoboda slova a vyjádření

Prý že lebka s hnátama je nacistický symbol. Tyjo. Je to symbol používaný v asitak miliardě různých hudebních skupin, hnutí, sekt, ideologií a já nevím čeho, nebo prostě jako vizuální umění napříč historií od pravěku až dodnes. To samé platí pro pravotočivý i levotočivý hákový kříž, který byl pravděpodobně užit již v neolitu, ve všech kulturách od hinduismu, buddhismu, zoroastriánství, až po moderní Evropu 20. století značil štěstí – a byl znakem hned několika evropských letectev či vojenskkých složek jak před, tak i po 2. sv. válce. Jen kvůli Hitlerovi se všichni podělali a kvůli omezení svobody slova se bojí tento starověký symbol štěstí/talisman používat. (Věděli jste, že v Německu nesmíte na auto chtít značku s písmeny AH, i pokud to jsou vaše iniciály? A celou řadu „nacistických“ číselných kombinací obsahujících 88. Ano, to je „svobodná“ Evropa.)

Ale dost Ortela, nechme se kulturně pozvednout Gipsy CZ.

Nachystejte si blicího pytlika a pojďme hodit voko na tvorbu uraženého Radka Bangy a la Gipsy cz. Jeho tvorbu jsem taky trochu sjela. Nejdřív parafrázuji, co pronesl v rozhovoru na expres.cz: Ortel je nácek…umělec by měl šířit pozitivní energii, přinášet radost, poselství, povznášet k něčemu dobrému…

Naprosto s Bangou souhlasím – to samé tvrdím o vizuálním umění, v němž se vyznám podstatně víc a vystavené posrané hajzlíky uprostřed galerií považuji za úpadek společnosti (o tom jindy). Při procházení jeho textů jsem se málem poblila – doslova. Pro ilustraci jen jeden text – z písně „Černej kluk“.

Jeden černej kluk hledal takle šuk
jakou píču vošuká to mu bylo fuk
dal do kapsy love a už si to klove
přímo ven z domu do centra metropole
tam r´n´b klub spousta divnejch tlup
kundy ale supr tak zaplatil vstup
sotva došel k baru pička jako sviň
stačilo pár keců a už jdou na drink
ožral jí jak nic po třech panacích hrne si jí
co však prijde ani jeden z nich netuší
ještě ani ráno a řekla mu ano
šuk už byl jistej už je zaděláno
a tak si tak jdou už se vocucujou
a na dlouhou noc se připravujou
sotva dveře zavřou už mu hulí péro
do postele vlezou a jedou
jak to bylo dál to už je jedno
protože to podstatný je že
tenhle černej kluk teď chcípá na céčko omámen
za jedinou mrdačku je s timhle klukem amen

A tento pán káže o morálce, o tom, že umění má pozvedávat.. No, on tedy pozvedává zajímavě nechutným způsobem.

Kde je problém?

Menšiny jsou státem chráněné, ba dokonce privilegované do takové míry, že to většinovou populaci štve. Problém není Ortel. Problém je státní aparát, síť parazitujících neziskovek, které se svou činností stále více vzdalují od zájmů většinové společnosti, zatímco podporují menšiny, které se mnohdy o stát žádným způsobem nezasloužily. Problémem jsou již výše zmínění komedianti s IQ brambory a hloupí lidé, kteří chtějí za každou cenu rozvracet stabilní, staletími ověřený společenský řád, to vše křikem, urážkami prezidenta a zpochybňováním demokratické volby, urážkami většiny českých občanů a nadáváním prázdnými, neopodstatněnými slovy bez argumentů: xenofobové, nácci, islamofobové.

Lidem se asi zkrátka česká kotlina líbí a nechtějí, aby to byla kotlina černá a zaodpadkovaná. A rozumní lidé se nechtějí vracet do středověku a pouštět sem ideologii, která ponižuje ženy. Především ale hodně neziskovek a všech trotlů hájících „práva menšin“ zapomíná, že demokracie je především o hlasu většiny. A ta většina – sorry, teď to bude asi rasistické (?) – je v Česku prostě bílá, heterosexuální, nemuslimská a ateistická.

Většina lidí nejsou rasisté a nechtějí utlačovat menšiny. Zeptejte se pár lidí, co říkají na Vietnamce. Vsadím se, že prostě ať si prodávají ty svý fejkový hadry dál, když nikoho neprudí, učí se česky a posílají děti do školy. Pak se zeptejte na cikány. Na muslimy.

Problém není údajný rasismus českého národa, problémem je pozitivní diskriminace menšin, do které se lije neuvěřitelné množství peněz, a přesto to nikam nevede. Ale je to takové hrnečku vař: a hrneček nám pomalu přetéká.

A Ortel to jenom říká narovinu. Smiřte se s tím, neomarxističtí flusanci. Za rok mu posílám hlas taky.

10 thoughts on “Ortel českého národa

 1. více takových článků více takových pokusů o probrání (NEJEN) tohoto národa z letargie.více lidí jako jste vy a takové články nebude důvod psát

 2. Milá Lucie..mám z Vás radost, nejen ,že Vás ráda čtu…ale těší mne, že jste se nedala! Držím Vám palce a. těším se na další články…

 3. Bravo, bravo ?. Já si takovou práci nedal a četl jsem pouze “ Mešita “ a nemohu než souhlasit a dvojnásobný souhlas mám pro blici pytlíček textů Banga. Drobet mi překáží Váš všeobecný odsudek do kterého
  “ spadl “ i Karel Gott , prostě je to můj favorit odjakživa. Jinak jsem si vše přečetl se zájmem a pochválím Vás s velkou chutí

 4. Maličko bych odporoval, drtivé většině Čechů nevadí Slováci (když to není Babiš a Krnda), s pracujícím Ukrajincem není problém (dokonce podle info ze spřátelené realitky jim lidé ochotně pronajímají byty), u Vietnamcům (máme je v domě) vadí jen to, že od 6. ráno velmi aromaticky vaří.
  Podívejte se, kolika lidem nevadí gay (ani to neřeší) -v šoubyznysu vůbec (pokud je neštve jako Moravec s Pospíšilem), Superstar vyhrál či se na špici umístil muslim, lesba, gay a cikán, nevadí Koranteng, někde je napůl černoch starosta – Jakub si tak nějak. Myslím, že jsme v 99% zdaleka nej.
  Vadí nám nepřizpůsobiví (a že znám i „white trash“ – bílou chátru) všech barev a pak ti, co si ze své „menšinovosti“ dělají výjimečnost a výdělečný nástroj.
  BTW, mým nejlepším kamarádem je gay a mě těší, že jako s heterákem se mnou taky nemá problém (ironie)
  Vrátím se k Honzovi Bavorovi – ne, nemyslím, že se jim vysmíváme – jenom těm, co jsou v Duhovém průvodu nebo se chovají jako Bangabojs nebo profi slunko Dominik Feri.

  1. Jeden můj bývalý spolužák je homosexuál. Na srazu ročníku se zadařilo, že jsem s ním měl pokoj. Přijdu tam, a tam manželské postele! No, měl jsem z toho docela obavy. On ten člověk totiž děsně chrápe!!! 🙂

 5. hezky stranky …asi se zavitam casteji … za tou prorizlou klavesnici :-)))

 6. tak oprava … precetl jsem si par clanku a budu tu pecenej varenej , mate to slecno Lucko docela srovnany „v klavesnici“ :-))

 7. mluvte za sebe vy joudo … me Slovaci a uz vubec ne Vjetnamci nevadi

 8. Radost číst Vaše články,včetně krásného jazyka. Jen tak dále.Držím palce-nám všem.

Komentáře jsou ukončeny.