Rozhovor na ParlamentníListy.cz

Některé otázky pana redaktora nebyly ale vůbec jednoduché, za což jsem ráda, protože doufám, že rozhovor je díky tomu o to zajímavější! Takové nedělní čtení ke kafíčku o svobodě, o tom, jak krajinná architektura souvisí s analýzou společenských vztahů, jak jsem se dostala ke studiu islámu a jak by mohla vypadat fungující „zelená politika“… 🙂

Rozhovor čtěte zde.

10 thoughts on “Rozhovor na ParlamentníListy.cz

 1. .. tak jsem Vás zase našel – tedy Vaše stránky – super, pište prosím dál bez ohledu na malost a tupost novodobých ukazovačů cest, strážců pseudomorálky a „evropských hodnot“, vykladačů nové víry a dalších obskurních postaviček, které jakoby vypadly z Kafkova Zámku 😉

 2. Vážená slečno Provazníková, četl jsem Vaše blogy na iDnesu a s potěšením je mohu zase číst na Vašem osobním blogu. Vážím si Vaši odvahy a břitkého jazyku/brku ostrého jak břitva, tnoucího do globálního marasmu zvaného „politická korektnost“. Přeji Vám ať se Vám daří ! René Duží v.r.

 3. Dobrý den,
  ale uvědomujete si, že rozhovorem pro Parla(de)mentní listy jste se totálně politicky, intelektuálně a pochopitelně morálně odrovnala? Je fakt, že to už jste udělala dříve 🙂 Tedy alespoň pro naše „elity“. Osobně se již nějaký čas bavím příležitostným pruděním některých z těchto současných „elit“. Prostě „novinářů, komentátorů, analytiků, politologů“. V součtu politruků. Patřím do té Vaší první kategorie, se zkušenostmi z komunismu na plné koule. Nemám tak vytříbený, ostrý jazyk a tah na branku jako Vy, ale mám pocit, že někdy by se měl člověk mládím inspirovat. Zvláště když ho zajímá podobný obor jako Matěje, ovšem na rozdíl od mezinárodních teritoriálních studií asolvoval poctivou lesárnu v Brně. Pište dál, v nikdy nekončícím boji s blby budu (kromě názorů prostých vesnických spoluobčanů) rád využívat i Vaše podnětné postřehy s mezinárodním přesahem. Když mi to nezakážete. Na oplátku nabízím své zkušenosti z reakcí těchto „elit“. Tedy, pokud se mi podařilo nějakou reakci vyvolat, protože arogantní přezíravost vůči těm, kteří je živí je asi jejich základní vlastností 🙂
  Petr

 4. Vždycky trefa do středu terče. Tahle dáma „má koule“!!

 5. Dobrý den Lucie, nemáte pocit, že hledáte v Koránu něco, co tam není? Četla jste Bibli? Nepřipadá Vám, že podoba těchto knih je nápadně podobná? Jste opravdu přesvědčená, že hlavní problém „imigračné krize“ je ve víře?
  Žijete v Německu, takže musíte vědět, že v této zemi žije několik milionů muslimů již desetiletí. Stali se jedním z prvků tzv. „Německého hospodářského zázraku“. Většina z nich pracuje spolu s Poláky a Rumuny v manuálních pozicích, kam byste Němce nedostala. Ze zkušenosti z německých automobilek vím, že na lince se německy mluví tak na úseku kontroly kvality a výš… Nemáte pocit, že Vaše příkré antimuslimské postoje nejsou zrovna v souladu s realitou a mohou vyvolávat readikální postoje, které v minulosti vedly do pekla?
  Nechci rozhodně omlouvat současné imigrantské šílenství Bundesvlády. Obhajovat neplatnost zákonů země pro určitou skupinu obyvatelstva může jen sebevražedný šílenec, ale nemyslíte si, že to náboženství hraje ve skutečnosti roli menší, než je tomuto problému bulvárně přisuzována? Není to tak dávno, co jsem se jako křesťané chovali stejně, ne-li hůř.
  Nemyslíte si, že problém je spíš a/ v radikalizaci (snaha schovat se v tomto dynamicky měnícím se světě, kde náboženství evidentně prohrává s konzumem ke starým osvědčeným jistotám), b/ v přístupu „vítačů“ vůči imigrantům (když se krásná mladá dívka směje na imigrantského chlapce, který ji rukou šátrá v kalhotkách, můžeme se divit, že místo aby činnosti zanechal, tak úsilí stupňuje?) a c/ zejména v selektivní neplatnosti a nevymahatelnosti práva (kdy jsme imigrantům k smíchu, když jejich drobnou trestnou činnost omlouváme a přehlížíme a oni pak posíleni pocitem nedotknutelnosti logicky stupňují svoji trestnou činnost dál a dál)? Nebudou příčiny současné „imigrační krize“ (nebo spíš západoevropské krize) více u nás a v nás, než v Koránu?
  Díky a přeji krásný den

  1. A Vy jste koran cetl, doporucil bych Vam knihu Sharia pro nemuslimy, kterou si stahbete zdarma na Google Play a tam si prectete kapitolu Dualita, ktera ve strucnosti popisuje, ze i koran je napsan tak aby matnul. U zbrkleho ctenare ma navodit pocit, ze se jedna jen o dalsi monoteisticke nabozenstvi, ale v kapitole Dualita je uvedeno, ze orvni cast koranu byla pry seslana kdyz mohamed zakladal nabozenstvi, ale druha cast byla seslana pozdeji a v podstate tu prvni cast zneplatnuje. Dle meho, he to velmi chytry tah.
   Ja sam si myslim, ze o nabozenstvi nejde.Dle meho jde o invazi. Samozrejme prvni generace se zaclenila do pracovnich procesu, ale ten odpad, ktery tam proudi dnes asi tezko bude vzpruho nemeckeho duchodoveho systemu.
   Co myskute tim, ze to neni tak davno, ze se Krestane chovali stejne ba i hur? Pokud hsem tuto Vasi pripominku pochopil spravne, tak si zaroven i sam vlastne odpovidate. Sam jste zminil, ZE SE KRESTANE CHOVALI STEJNE BA I HUR. takze dnes se uz nechovaji. Prosli nejakym vyvojem a ten se znasobil, kdyz oddelili nabozenstvi od politiky. A to islam neudelal. Dokonce je to i zakazano. Islam nelze reformovat, je nemenny, kdo by to zkusil tak se dopusti rouhacsvi, tedy pohrdanim. Kdyz muslim spacha dke zapadnich meritek trestny cin, rekne, ze to nevrazdil on, ale Jeho buh Alik, ze muslim byl jen nastrojem ikdyz z nej crci krev obeti. Navic slimak slimaka nesmi zabit. Zabit kafira je dle koranu povinnost, neni to zlocin. Pidle zakona sharia je krestanum ci zidum nabidnuta moznost stat se slimakem, nebo mohou platit vypalne – dan za zivot – dzizja. Podle sharia nesmi takovy krestan nosit a vlastnit zbran, nesmi mluvit o svem panu, ikdyby to byla pravda.
   Ateiste maji smulu – smrt. Homosexualove se daji lecit shozenim z vysokeho baraku, pokud pad preziji, jsou ukamenovani. Takze to myslim doceka staci. A to jsem jeste nepopsal co je dzihad. Tohle delali slimaci v 7.stoleti, a delaji to porad. A co krestane, mate snad pocit, ze bychom upalovali za odlisne nazory v 21.stoleti? Mate rozhodne pravdu, ze problem maji zeme zapadu, ale islam vzdy napada zeme, ktere se zmitaji v krizich a jsou nejakym zpusobem oslabeny. Stejne byla znicena byzanska rise. Islam chce dobit cely svet, ano i v U S se mu dari a ja se Vas ptam, pokud jste cesky obcan at uz ateista nebo krestan, jak myslite, ze nam dlouho vydrzi nas zivotni styl a zvyklosti, kdyz se sem nastehuje horda slimaku? A pokud jste cesky muslim tak mam asi smulu a mel bych podle sharie byt zabit za rouhacstvi. Ale ikdybyste byl muslim, pominme, ze jste potencionalni vrah, jak dlouho si udrzite svou zivotni uroven pokud i cesko bude zaplaveno tim cernym odpadem z afriky? Takze inz allah, Da-li Buh

   Jo pokud jste slunickar, jdete pod nuz jeste pred krestany viz sitace v Libanonu jaka pekna krestanska zeme to byla. Ale zacali tam proudit palestinci a skoncilo to fyzickym vyhlazenim puvodniho obyvatelstva. Podobnost se zapadem a slimaky je asi jen ciste nahodna a s islamem to nesouvisi.

   Jeste jsem zapomnel zminit, ze slimak slimakovi rika pravdu, ale kafirum se lhat muze o 106 a klidne i o 110.

   Takze asi tak, diskuzi se nebranim a za jine bazory neupaluju

 6. Začnu od konce: ke sluníčkářům mám velmi negativní vztah, protože jim dávám za vinu současnou situaci v Evropě. Všimněte si, že to jsou euohujeři a o této jejich klíčové roli se zmíním později.
  U těch trestných činů nevěřte štváčům: kdž muslim znásilní ženu, ví moc dobře, že se dopustil neomluvitelného chování, za které by mu doma hrozila smrt. Proto ji bohužel často zabije (viz, případ Marie Ladenburgerové a dalších). Je si velmi dobře vědom svého činu a rozhodně s tím nemá nic společného Alláh. Jde o to, že ty dívky se na ty kluky, kteří neměli dlouho sexuální styk, smějí, flirtují s nimi, předvádějí se před nimi. Ale tito chlapci na to nejsou zvyklí a logicky z toho vyvodí špatné závěry (žádostivost, osobní smypatie, atd.). A když se dívka s jeho rukou ve svých kalhotkách na něj usmívá a snaží se mu – pro něj nesrozumitelnou hatmapatilkou – vysvětlit, že jeho prstíčky nepatří do její pochvičky, tak je na problém zaděláno. ta holka si pak „vo to říká“. To nijak nesouvisí s Koránem, to je prostě tím, že my jsem tady všichni zdegenerovaní impotenti, kolem kterých chodí dnes a denně polonahé holky na ulici a my si jich sotva všimneme, protože máme mozek zaměstnaný spoustou ultranesmyslů (přitom zachování druhu je naší prvotní povinností, nikoli přemisťování papírů). Tahat do toho Korán je úplně mimo realitu. Pokud se chlapec setká s okamžitým a dostatečně rezazntním odporem podepřený bezprostředně vymahatelným právem, stahne ocas a uklidí se, Alláh-nealláh. To je o vymahatenosti práva, o tom, že zatímco Vás zavřou i při sebemenším náznaku pokusu o takové jednání, jemu se nestane nic a bude naopak za takové chování pochválen a dostane ještě nějaké peníze.
  Skutečnost, že jim cpeme peníze jen proto, že sem přišli, je další problém: v Bulharsku nebo Rumunsku se na těch 550 Euro lidi setsakramentsky nadřou, aby tyhle prachy po zdanění přinesli domů. A tihle frajeři je dostanou jenom za to, že jsou. Divíte se, že z nás mají legraci a považují nás za debily? Vždyť se tak chováme!
  A pohledem do historie – podívejte se na to, jak dlouho křesťanům trvalo přiznat, že je Země kulatá, kolik lidí za tohle rouhání zemřelo nebo bylo perzekuováno; jak dlouho trvalo, než místo o Bohu začali křesťané přemýšlet nad úrodou či technikou. A začali tak činit spíše v důsldku liberální politiky, která umožnila poněkud „ohnout“ křesťanské náboženství (z něhož nám skutečně dnes zbyla pravda a láska, ale ještě před 300lety šlo spíš o teror, než o lásku). Vzhledem k tomu, že většina těch imigrantů sem proudí s iPhonem v kapse, evidentně nemají zase takové problémy ztotožnit se s naším světem a absence iPhonu u Alláha jim evidentně nevadí.
  Pokud právě oni sluníčkáři nebudou vytvářet různoprávné kategorie lidí, nebudou prosazovat neplatnost našeho práva a našich základních hodnot a pravidel soužití pro tyto přistěhovalce, nebude situace nijak znepokojující. EU má dnes kolem 500 milionů obyvatel; pokud sem za poslední 3 roky přišlo cca 1,5 mil, imigrantů, nemělo by nás o jakkoli rozhodit a nemělo by to činit zvláštní problémy. Ovšem pouze pokud budou ihned podrobeni základním právním principm života v Evropě, jako byli ti před nimi. A problém je právě a hlavně v tom, že tomu tak není, nikoli v Koránu či Alláhovi.
  Zajištění vnitřní a vnější bezpečnosti obyvatel byla vždy – včetně onoho Německa v poválečných letech – první a základní povinnost každého státu. EU státy rozbila, ukradla jim nejen jejich pravomoci, ale zejména jejich smysl. Ale EU evidentně nedokáže zajistit základní roli státu – tedy zajištění vnitřní a vnější bezpečnosti obyvatelstva. A tady jsou základní problémy současného stavu.
  Viníkem imigrační krize není Korán nebo Alláh, viníkem je jednoznačně Evropská unie.

  1. „to je prostě tím, že my jsem tady všichni zdegenerovaní impotenti, kolem kterých chodí dnes a denně polonahé holky na ulici a my si jich sotva všimneme“ —– PROPLESKNOUT SE!!! A pak začít přemýšlet vc do hloubky o mentálním a duchovním vývoji civilizací.

  2. Rad bych jeste vedel, z ceho vychazite? Ja cetl Kurase, at uz knihy, clnky nebo videa, cetl jsem sariu pro nemuslimy, koran ctu ted.

   S nazorem, ze divky zeny ty chudacky provokuji, nesouhkasim, jesli jste byl nekde kde je to alikovo, tak evropanka v minisukni je podle domacich devka a rika si o to. Pokud si tito ilegalove privezou tuto zazitou zkusenost, neni co se divit, kdyz domaci zeny maji problemy. Rikate, ze si muslim uvedomuje, ze deka neco spatneho, kdyz znasilnuje ci zabiji. Muslim muze mit pouze manzelsky sex a 4 zeny. Pokud chce jsex s jinou, pak tato je povazovana za otrokyni, bez jakychkoli prav. Jo, tak nase zeny obleceme do burek, to nic nevyresi, zena v burce o sobe dava vedet, ze je sice muslimka, ale ze je podradna bytost. Od znasilneni ji burka nezachrani. Samotna zena v burce bez muzskeho doprovodu je jen dalsi objekt znasilneni. Tohle je sharia.
   Jo za kulatost zeme obetovalo zivot dost lidi, ale vidite. Nakonec to pochopili a prekrocili a posunuli se. Zkuste si nakreslit obrazek proroka a jste synem smrti. A trvale. Zkuste prijet do Saudske Arabie s Bibli v kufru, s sekeli v penezence a izraelskym razitkem v pase a zkuste jim navrhnout, ze jste misionar a ze u nich postavite kostel.
   S poslednim odstavcem souhlasim. Nejvetsi nepritel mas je nevedomost, neinformovanost a neochta ke studiu. Tim bych zatim skoncil.

Komentáře jsou ukončeny.