Rozhovor na ParlamentníListy.cz

Některé otázky pana redaktora nebyly ale vůbec jednoduché, za což jsem ráda, protože doufám, že rozhovor je díky tomu o to zajímavější! Takové nedělní čtení ke kafíčku o svobodě, o tom, jak krajinná architektura souvisí s analýzou společenských vztahů, jak jsem se dostala ke studiu islámu a jak by mohla vypadat fungující „zelená politika“… 🙂

Rozhovor čtěte zde.

8 thoughts on “Rozhovor na ParlamentníListy.cz

 1. .. tak jsem Vás zase našel – tedy Vaše stránky – super, pište prosím dál bez ohledu na malost a tupost novodobých ukazovačů cest, strážců pseudomorálky a „evropských hodnot“, vykladačů nové víry a dalších obskurních postaviček, které jakoby vypadly z Kafkova Zámku 😉

 2. Vážená slečno Provazníková, četl jsem Vaše blogy na iDnesu a s potěšením je mohu zase číst na Vašem osobním blogu. Vážím si Vaši odvahy a břitkého jazyku/brku ostrého jak břitva, tnoucího do globálního marasmu zvaného „politická korektnost“. Přeji Vám ať se Vám daří ! René Duží v.r.

 3. Dobrý den,
  ale uvědomujete si, že rozhovorem pro Parla(de)mentní listy jste se totálně politicky, intelektuálně a pochopitelně morálně odrovnala? Je fakt, že to už jste udělala dříve 🙂 Tedy alespoň pro naše „elity“. Osobně se již nějaký čas bavím příležitostným pruděním některých z těchto současných „elit“. Prostě „novinářů, komentátorů, analytiků, politologů“. V součtu politruků. Patřím do té Vaší první kategorie, se zkušenostmi z komunismu na plné koule. Nemám tak vytříbený, ostrý jazyk a tah na branku jako Vy, ale mám pocit, že někdy by se měl člověk mládím inspirovat. Zvláště když ho zajímá podobný obor jako Matěje, ovšem na rozdíl od mezinárodních teritoriálních studií asolvoval poctivou lesárnu v Brně. Pište dál, v nikdy nekončícím boji s blby budu (kromě názorů prostých vesnických spoluobčanů) rád využívat i Vaše podnětné postřehy s mezinárodním přesahem. Když mi to nezakážete. Na oplátku nabízím své zkušenosti z reakcí těchto „elit“. Tedy, pokud se mi podařilo nějakou reakci vyvolat, protože arogantní přezíravost vůči těm, kteří je živí je asi jejich základní vlastností 🙂
  Petr

 4. Vždycky trefa do středu terče. Tahle dáma „má koule“!!

 5. Dobrý den Lucie, nemáte pocit, že hledáte v Koránu něco, co tam není? Četla jste Bibli? Nepřipadá Vám, že podoba těchto knih je nápadně podobná? Jste opravdu přesvědčená, že hlavní problém „imigračné krize“ je ve víře?
  Žijete v Německu, takže musíte vědět, že v této zemi žije několik milionů muslimů již desetiletí. Stali se jedním z prvků tzv. „Německého hospodářského zázraku“. Většina z nich pracuje spolu s Poláky a Rumuny v manuálních pozicích, kam byste Němce nedostala. Ze zkušenosti z německých automobilek vím, že na lince se německy mluví tak na úseku kontroly kvality a výš… Nemáte pocit, že Vaše příkré antimuslimské postoje nejsou zrovna v souladu s realitou a mohou vyvolávat readikální postoje, které v minulosti vedly do pekla?
  Nechci rozhodně omlouvat současné imigrantské šílenství Bundesvlády. Obhajovat neplatnost zákonů země pro určitou skupinu obyvatelstva může jen sebevražedný šílenec, ale nemyslíte si, že to náboženství hraje ve skutečnosti roli menší, než je tomuto problému bulvárně přisuzována? Není to tak dávno, co jsem se jako křesťané chovali stejně, ne-li hůř.
  Nemyslíte si, že problém je spíš a/ v radikalizaci (snaha schovat se v tomto dynamicky měnícím se světě, kde náboženství evidentně prohrává s konzumem ke starým osvědčeným jistotám), b/ v přístupu „vítačů“ vůči imigrantům (když se krásná mladá dívka směje na imigrantského chlapce, který ji rukou šátrá v kalhotkách, můžeme se divit, že místo aby činnosti zanechal, tak úsilí stupňuje?) a c/ zejména v selektivní neplatnosti a nevymahatelnosti práva (kdy jsme imigrantům k smíchu, když jejich drobnou trestnou činnost omlouváme a přehlížíme a oni pak posíleni pocitem nedotknutelnosti logicky stupňují svoji trestnou činnost dál a dál)? Nebudou příčiny současné „imigrační krize“ (nebo spíš západoevropské krize) více u nás a v nás, než v Koránu?
  Díky a přeji krásný den

 6. Začnu od konce: ke sluníčkářům mám velmi negativní vztah, protože jim dávám za vinu současnou situaci v Evropě. Všimněte si, že to jsou euohujeři a o této jejich klíčové roli se zmíním později.
  U těch trestných činů nevěřte štváčům: kdž muslim znásilní ženu, ví moc dobře, že se dopustil neomluvitelného chování, za které by mu doma hrozila smrt. Proto ji bohužel často zabije (viz, případ Marie Ladenburgerové a dalších). Je si velmi dobře vědom svého činu a rozhodně s tím nemá nic společného Alláh. Jde o to, že ty dívky se na ty kluky, kteří neměli dlouho sexuální styk, smějí, flirtují s nimi, předvádějí se před nimi. Ale tito chlapci na to nejsou zvyklí a logicky z toho vyvodí špatné závěry (žádostivost, osobní smypatie, atd.). A když se dívka s jeho rukou ve svých kalhotkách na něj usmívá a snaží se mu – pro něj nesrozumitelnou hatmapatilkou – vysvětlit, že jeho prstíčky nepatří do její pochvičky, tak je na problém zaděláno. ta holka si pak „vo to říká“. To nijak nesouvisí s Koránem, to je prostě tím, že my jsem tady všichni zdegenerovaní impotenti, kolem kterých chodí dnes a denně polonahé holky na ulici a my si jich sotva všimneme, protože máme mozek zaměstnaný spoustou ultranesmyslů (přitom zachování druhu je naší prvotní povinností, nikoli přemisťování papírů). Tahat do toho Korán je úplně mimo realitu. Pokud se chlapec setká s okamžitým a dostatečně rezazntním odporem podepřený bezprostředně vymahatelným právem, stahne ocas a uklidí se, Alláh-nealláh. To je o vymahatenosti práva, o tom, že zatímco Vás zavřou i při sebemenším náznaku pokusu o takové jednání, jemu se nestane nic a bude naopak za takové chování pochválen a dostane ještě nějaké peníze.
  Skutečnost, že jim cpeme peníze jen proto, že sem přišli, je další problém: v Bulharsku nebo Rumunsku se na těch 550 Euro lidi setsakramentsky nadřou, aby tyhle prachy po zdanění přinesli domů. A tihle frajeři je dostanou jenom za to, že jsou. Divíte se, že z nás mají legraci a považují nás za debily? Vždyť se tak chováme!
  A pohledem do historie – podívejte se na to, jak dlouho křesťanům trvalo přiznat, že je Země kulatá, kolik lidí za tohle rouhání zemřelo nebo bylo perzekuováno; jak dlouho trvalo, než místo o Bohu začali křesťané přemýšlet nad úrodou či technikou. A začali tak činit spíše v důsldku liberální politiky, která umožnila poněkud „ohnout“ křesťanské náboženství (z něhož nám skutečně dnes zbyla pravda a láska, ale ještě před 300lety šlo spíš o teror, než o lásku). Vzhledem k tomu, že většina těch imigrantů sem proudí s iPhonem v kapse, evidentně nemají zase takové problémy ztotožnit se s naším světem a absence iPhonu u Alláha jim evidentně nevadí.
  Pokud právě oni sluníčkáři nebudou vytvářet různoprávné kategorie lidí, nebudou prosazovat neplatnost našeho práva a našich základních hodnot a pravidel soužití pro tyto přistěhovalce, nebude situace nijak znepokojující. EU má dnes kolem 500 milionů obyvatel; pokud sem za poslední 3 roky přišlo cca 1,5 mil, imigrantů, nemělo by nás o jakkoli rozhodit a nemělo by to činit zvláštní problémy. Ovšem pouze pokud budou ihned podrobeni základním právním principm života v Evropě, jako byli ti před nimi. A problém je právě a hlavně v tom, že tomu tak není, nikoli v Koránu či Alláhovi.
  Zajištění vnitřní a vnější bezpečnosti obyvatel byla vždy – včetně onoho Německa v poválečných letech – první a základní povinnost každého státu. EU státy rozbila, ukradla jim nejen jejich pravomoci, ale zejména jejich smysl. Ale EU evidentně nedokáže zajistit základní roli státu – tedy zajištění vnitřní a vnější bezpečnosti obyvatelstva. A tady jsou základní problémy současného stavu.
  Viníkem imigrační krize není Korán nebo Alláh, viníkem je jednoznačně Evropská unie.

  1. „to je prostě tím, že my jsem tady všichni zdegenerovaní impotenti, kolem kterých chodí dnes a denně polonahé holky na ulici a my si jich sotva všimneme“ —– PROPLESKNOUT SE!!! A pak začít přemýšlet vc do hloubky o mentálním a duchovním vývoji civilizací.

Komentáře jsou ukončeny.