O mně

Patřím ke generaci, která vyrůstala v 90. letech, době svobodné. Paníčelka nás učila vlastenectví, hrdosti na český jazyk, český stát, českou kulturu. Už odmalička jsem ale asi víc než ostatní měla pocit, že svoboda je vůbec ta nejvyšší hodnota, které by si člověk měl vážit. (O mém volném pojetí školní docházky by mohli někteří mí učitelé z gymplu vyprávět… 🙂 ) Zdraví, lásku i materiální bohatství – to vše si lze do života přitáhnout, pokud ho člověk vezme do svých rukou. Když je ale někomu odebrána svoboda, je mu odebrána i možnost svobodně nakládat se všemi výše zmíněnými věcmi.

To su já. 🙂

Proto jsem libertariánka a odpůrkyně levicové politiky. Od dětství žiji s atopickým ekzémem, který mě naučil převzít zodpovědnost za své zdraví. Fandím zdravému životnímu stylu a alternativní medicíně.

Studium, cesty a založení blogu

Vystudovala jsem architekturu a urbanismus (Bc.) na FA VUT, poté krajinnou architekturu a urbanismus (MSc.) na Fakultě věd na University of Copenhagen v Dánsku. Už na gymnáziu jsem strávila 2 měsíce na škole ve Francii a můj kladný vztah k jazykům a touha po poznávání mě i na VŠ zavály na nějakou dobu do Španělska, Dánska a Rakouska. Nyní pracuji jako krajinná architektka v Německu. Cestování a život v zahraničí je pro mě získávání životních zkušeností, Morava je pro mě domov.

Rozkládající se společenský systém, hrozba islámu v Evropě, osobní zkušenosti s muslimy a plíživý neomarxismus, který jsem zblízka poznala v Dánsku, mne v r. 2015 dohnaly k založení blogu na idnes.cz. Ten mi byl dne 29.11.2016 v rámci skomírající svobody slova cenzurován a zrušen.

Protože se našlo pár lidí, kteří výplody mé prořízlé klávesnice rádi čtou, nezbylo mi, než založit web vlastní.