O mně

Lucie Olsan Provaznikova

Jsem autorka několika knih, lektorka jógy a jógová terapeutka, studentka výživového poradenství a tradiční čínské medicíny, celoživotní samouk a členka Mensy. Vystudovala jsem architekturu a urbanismus (Bc) na FA VUT v Brně a krajinnou architekturu a urbanismus (MSc) na Fakultě věd na University of Copenhagen v Dánsku, kde jsem v r. 2016 získala titul Master of Science. V Dánsku jsem se zblízka seznámila se světem rostlin a s vlivem přírody na lidské zdraví.

Jsem dobrodruh, usazený styl života mě neláká. Už na gymnáziu jsem strávila 2 měsíce na škole ve Francii, během studií na VŠ jsem studovala ve Španělsku, Dánsku a Rakousku a během posledních 5 let jsem střídavě pracovala v Německu a Austrálii a cestovala po světě. Laos je moje láska, Indie zase postrach, který mě se škodolibým úšklebkem přesto láká zpět a já vím, že neodolám.

Kvůli atopickému ekzému, se kterým jsem prožila většinu svého života, jsem již před lety začala studovat přírodní medicínu. (Nutno podotknout, že díky své mamince jsem alternativní medicínu, astrologii a jógu odmalička považovala za přirozenou součást života.) Díky přírodním metodám a kompletní změně životního stylu se mi podařilo symptomů atopického ekzému zbavit, o čemž jsem v r. 2018 publikovala knihu (v němčině, poté v angličtině).

Život s atopickým ekzémem –  důsledkem povinného očkování, od jehož nežádoucích účinků dává stát ruce pryč – mě odmalička nutil k aktivnímu přístupu ke zdraví a zdravotním problémům a naučil mě převzít plnou odpovědnost za vlastní zdraví i život. Proto jsem odpůrkyně levicové politiky, neb ta nejenže z lidí snímá odpovědnost, a tím jim odpírá možnost se učit a růst, ale zároveň není ničím jiným než potlačováním přirozeného průběhu věcí – a co jde proti přírodě, nemůže mít dlouhého trvání.

Už odmalička jsem asi víc než ostatní měla pocit, že svoboda je vůbec ta nejvyšší hodnota, které by si člověk měl vážit. (O mém volném pojetí školní docházky by mohli někteří mí učitelé z gymplu vyprávět… 🙂 ) Zdraví, lásku i materiální bohatství – to vše si lze do života přitáhnout, pokud ho člověk vezme do svých rukou. Když je ale někomu odebrána svoboda, je mu odebrána i možnost svobodně nakládat se všemi výše zmíněnými věcmi.

Publikované tituly:

Boost Your Immune System against the Coronavirus and Other Pathogens (2020, v angličtině)

Natural Solutions to Atopic Eczema: Heal Your Skin in 8 Steps (2019, v angličtině)

Neurodermitis selbst natürlich heilen: In 8 Schritten (2018, v němčině)

Více se můžete dočíst na mých stránkách www.lucieolsan.com.